Zastosowanie świateł do zewnętrznej powierzchni domu gwarantuje nie tylko bogate aspekty wizualne, prezentując budynek w całej okazałości i uwydatniając jego reprezentacyjne cechy. Zwiększa również bezpieczeństwo, utrudniając możliwość dostania się do środka potencjalnym włamywaczom. Do wykonania oświetlenia na zewnątrz domu można zastosować co najmniej kilka różnych systemów.

Oświetlenie podjazdu oraz dojścia do domu

Praktycznym rozwiązaniem w trakcie nocnego powrotu do domu jest zastosowanie świecącej kostki brukowej. Można nią wypełnić zarówno przestrzeń wjazdową, jak i drogę do drzwi wejściowych, dzięki czemu można bez problemów wjechać samochodem, a także dotrzeć do domu. Najlepiej sprawdzą się w takiej sytuacji takie kolory jak: fioletowy, niebieski czy żółty, które nie tylko komfortowo oświetlą teren, ale także stworzą odpowiednie wrażenie wizualne.

Lampy w ogrodzie

W trakcie ciepłych, letnich wieczorów wiele osób uwielbia spędzać czas w swoich ogrodach. Odpowiedni nastrój, a także niezbędne oświetlenie dostarcza zamontowanie dekoracyjnych znaczników fotoluminescencyjnych. To rozwiązanie estetyczne, praktyczne, a także ekonomiczne, oszczędzające pieniądze na energii elektrycznej, a wykorzystujące do działania światło słoneczne, które pozwala na jego funkcjonowanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Oświetlenie numeru domu

Jednym z obowiązków właścicieli domów jest zamontowanie widocznego dla innych osób numeru. Sprawdza się to także wtedy, gdy po zmroku zaproszony gość próbuje znaleźć nasz budynek. Zastosowanie fotoluminescencyjnych znaków pozwala na bardzo dokładne oświetlenie numeru posesji, a także pełni wartościową funkcję ozdobną.

Świecące listwy

Innym ze sposobów oświetlenia domu z zewnątrz jest zastosowanie listew dekoracyjnych. Jest to ciekawy sposób na dodanie blasku elewacji po zmroku oraz podniesienie ich walorów estetycznych. Daje to trwałe i efektowne wrażenie niskim nakładem kosztów. Zaletą oferowanych listew jest również łatwy montaż, który jest możliwy za pomocą kleju.