Do stworzenia efektownego oświetlenia naszego ogrodu nie potrzeba wielkich kosztów. Można tego dokonać także niskim nakładem środków pieniężnych, a efekt wizualny będzie spektakularny i pozwoli na skuteczne wyeksponowanie budynku. Postaramy się przedstawić kilka kreatywnych pomysłów na wykorzystanie niedrogich form oświetlenia zewnętrznego. Służyć do tego mogą alternatywne rozwiązania w zakresie zastąpienia energii elektrycznej innym jej źródłem, w tym przede wszystkim produktami fotoluminescencyjnymi.

Wykorzystanie świecącej kostki brukowej

Efektownie oświetlony podjazd bez zastosowania lamp? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej, luminescencyjnej kostki brukowej, którą można także wykorzystać podczas tworzenia chodnika prowadzącego do domu. Jest to opcja, dzięki której uniknie się tworzenia instalacji elektrycznych, a do zasilania źródła światła wykorzystywane będzie światło słoneczne. Z tego powodu miejsce to powinno być regularnie nasłoneczniane, aby została zmagazynowana odpowiednia ilość energii potrzebnej do działania.

Lampy napędzane energią słoneczną

Innym rozwiązaniem, którego atutem jest oszczędność energetyczna, a co za tym idzie finansowa, są solarne fotoluminescencyjne źródła światła w formie znaczników czy lamp. To uniwersalne produkty, które można swobodnie zamontować w ogrodzie. W przypadku znaczników możliwe są takie chociażby wygodne opcje montażu, jak przyklejenie do kostki brukowej. To nie tylko funkcjonalne oświetlenie, ale także efektowne elementy dekoracyjne.

Nowoczesne rozwiązania w oświetleniu ogrodu

Wśród oszczędnych i efektownych produktów fotoluminescencyjnych można wymienić także listwy, które wykorzystywane są do wnętrz domowych, ale także zewnętrznych powierzchni w ogrodzie. Mogą one efektownie oświetlić elewację budynku, a także chodnik. Zastosować je można też do oświetlenia schodów zewnętrznych, prowadzących do wejścia do budynku, chociażby od strony frontowej. Listwy wykorzystać można także jako dodatkowe lampy oraz dekorację tarasu.